Wanneer:
10 maart 2022 – 14 november 2023 hele dag
2022-03-10T00:00:00+01:00
2023-11-15T00:00:00+01:00

Vind jij ook dat het klimaat stilaan weer een topprioriteit moet worden?! Het team van Cirkus in Beweging wil hierbij haar steentje bijdragen. 

Bij elke online inschrijving die je doet bij Cirkus in Beweging (wekelijkse lessen of vakantiestages) staat de vrijblijvende optie “JA, ik wil graag 1 euro doneren om een boom te planten!”
Hieronder lees je meer over de achterliggende idee. 

Leuven Boomt!  een initiatief van Cirkus in Beweging

Concept: de Leuvense vrijetijdssector zamelt geld in waarmee bomen worden geplant in binnen- en buitenland.

Hoe? Door bij de jaarlijkse inschrijvingen de leden aan te bieden om vrijblijvend één euro meer te geven, die wordt doorgestort naar BOS+ Vlaanderen. Deze organisatie zal de helft van de opbrengst inzetten voor de aanplant van bomen in Vlaanderen, en de andere helft voor de aanplant van bomen in het buitenland. Bos+ Vlaanderen was ook ons goede doel tijdens de acties van de Warmste Week 2019. In 2020 zamelden we via deze weg €1000 in. In 2021 was het ingezamelde bedrag €843 en tot nu toe hebben we €780 ingezameld via de inschrijvingen van 2022. 

Waarom? Omdat verschillende wetenschappelijke studies aantonen dat de meest efficiënte manier om de klimaatopwarming tegen te gaan nog altijd de aanplant is van meer bomen. Door de vele recente bosbranden is dit meer dan ooit nodig en actueel. 

Wie precies? In 2020 lanceerden we het initiatief bij Cirkus in Beweging, maar we proberen ook jeugdbewegingen, sportclubs, danscentra, hobbyclubs voor gepensioneerden of andere doelgroepen erbij te betrekken, en dit via de Leuvense deelraad amateurkunsten, cultuurraad, sportraad etc.